Bajki z dawnych lat – Przygody Rumcajsa

Każda podróż może być wyprawą przez magiczne krainy – wystarczy zabrać odpowiednią książkę.
27 maja staszowską bibliotekę odwiedzili uczniowie klas I i II uczęszczający do świetlicy szkolnej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. I.J. Paderewskiego w Staszowie. Razem z dziećmi wyruszyliśmy w podróż, w której uczestnicy spotkania usłyszeli o bajkach z różnych stron świata. Tym razem przygody słynnego rozbójnika Rumcajsa dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń. Uczniowie poznali niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne nawiązując do przeczytanej bajki.

Bajki z dawnych lat – Przygody Rumcajsa

01-06-2022, BPMiG w Staszowie