Jesień w bajkach i bajeczkach

Czyż jesień nie jest trochę magiczna? Ta piękna pora roku wypełniona jest ciepłymi, złotymi kolorami i zachwycającymi widokami. Szkoda byłoby przegapić te zjawiska. 3.10.2023 r. wybraliśmy się w literacką podróż do krainy jesieni wraz z uczniami klasy II „c” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. I. J. Paderewskiego w Staszowie. Rozmawialiśmy o jesieni, jak wygląda, czym się charakteryzuje – drugoklasiści dzielili się swoją wiedzą i spostrzeżeniami, dzieci chętnie rozwiązywały jesienne zagadki. Uczniowie przekonali się także, że w bibliotece można spotkać jesień nie tylko w literaturze, ale i w bajce na dużym ekranie. Jesień rozbudziła w drugoklasistach zdolności twórcze. Było wesoło, kreatywne i bardzo kolorowe, jak na tę porę roku przystało...

Jesień w bajkach i bajeczkach

04-10-2023, Katarzyna Raczyńska