„Kto Ty jesteś Polak Mały”

18 września 2023 roku w ramach projektu „Polska – Moja, Twoja, Nasza!” odbyły się zajęcia pt. „Kto Ty jesteś Polak Mały” dla uczniów klasy II „b” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie. Spotkanie z dziećmi to szczególna okazja, by przypomnieć najmłodszym, jak wielką wagę należy przywiązywać do polskich symboli narodowych. Poprzez zabawę z treścią i ilustracjami staraliśmy się wzbudzić w uczniach poczucie przynależności do narodu, społeczeństwa i kultury. Zajęcia zostały wzbogacone prezentacją multimedialną, zadaniami twórczymi i wspólnymi zabawami. Drugoklasiści definiowali znaczenie słów „ojczyzna” i „patriotyzm” oraz poznali historię symboli narodowych. Po wysłuchaniu wierszy i opowiadań z elementami historii Polski uczestnicy wyrażali zdobytą wiedzę poprzez działania plastyczne. Na zakończenie uczniowie wyszli przed budynek biblioteki i ułożyli flagę Polski z białych i czerwonych kartek. Serdecznie dziękujemy za pełne emocji i wrażeń spotkanie.
Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.

„Kto Ty jesteś Polak Mały”

19-09-2023, Katarzyna Raczyńska