„Kto Ty jesteś Polak Mały”

W środę 20 września 2023 r. uczniowie klasy I „a” z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie uczestniczyli w zajęciach o tematyce patriotycznej. Spotkanie pt. „Kto Ty jesteś Polak Mały” było okazją do porozmawiania z dziećmi o wartościach, takich jak poczucie dumy narodowej, szacunku do tradycji, historii i kultury, poszanowanie symboli narodowych czy działań na rzecz wspólnego dobra. Czytanie wierszy, opowiadań, wspólne zabawy, quizy czy prezentacje multimedialne uświadomiły dzieciom, że historia jest ciekawą i naturalną częścią otaczającego ich świata. Ważnym punktem spotkania było wykonywanie przez dzieci pracy plastycznej nawiązującej tematycznie do przeprowadzonych zajęć. Na zakończenie, przed budynkiem Biblioteki powstała ogromna flaga. Stworzyli ją pierwszoklasiści z białych i czerwonych kartek. Dziękujemy za wspaniały i twórczo spędzony czas.
Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.

„Kto Ty jesteś Polak Mały”

21-09-2023, Katarzyna Raczyńska