Polska to JA – TY – MY!

Zbliża się 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości – to ważny dzień dla każdego z nas.
Z okazji obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w staszowskiej bibliotece odbyły się zajęcia mające na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.
Podczas spotkania staraliśmy się przekazać uczniom klasy III „b” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. I. J. Paderewskiego w Staszowie nutkę patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, a także szacunek dla polskich symboli narodowych. Młode pokolenie powinno od najmłodszych lat poznawać losy narodu polskiego. Na zakończenie dzieci wykonały kotyliony.
Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy jak każdy prawdziwy patriota.

Polska to JA – TY – MY!

07-11-2023, Katarzyna Raczyńska