Wakacje w Filiach Biblioteki! (2023)

„Wakacje z książką i nie tylko…” – Koniemłoty
Podczas wakacji Filia Biblioteczna w Koniemłotach prowadziła szereg zajęć, spotkań i wyjazdów. Mali czytelnicy uczestniczyli w licznych zajęciach plastycznych pod hasłem „Brudna robota”, a po robocie był poczęstunek i wspólne zabawy. Wspólnie ze Szkołą Podstawową w Koniemłotach zorganizowano wyjazdy do kina, na pizzę i lody.
Kolejną atrakcją były zajęcia w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA w Szkole nr 1 w Staszowie.
Dorośli czytelnicy zaleźli również coś dla siebie – uczestniczyli w Wieczornicy patriotycznej w staszowskiej bibliotece, natomiast dla członków Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowano spotkanie wyjazdowe do Restauracji Gorzelnia w Rytwianach, gdzie w pięknej scenerii prowadzone były dyskusje o książce pt. „Pierwsze Damy II Rzeczypospolitej”.

„Wakacje z książką i nie tylko…” – Koniemłoty

„Lato w bibliotece” – Kurozwęki
W ramach „Lata w bibliotece” Filia Biblioteczna w Kurozwękach zorganizowała spotkania dla najmłodszych, na których przedszkolaki słuchały bajek o szczęściu i opowiadań o wakacyjnych przygodach. Spotkaniom towarzyszył dobry nastrój i mnóstwo zagadek. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi przeżyciami z wakacji. Uwieńczeniem zajęć był konkurs plastyczny „Moje wakacje”. Nagrodą dla uczestników były słodycze. Rysunki można podziwiać w bibliotece.

„Lato w bibliotece” – Kurozwęki

„Wakacje z biblioteką” – Wiśniowa
Podczas „Wakacji z biblioteką” Filia Biblioteczna w Wiśniowej zorganizowała warsztaty plastyczne metodą quillingu i papierowej wikliny. Podczas spotkań został wykonany orzeł metodą quillingu (technika służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych) oraz jeże z papierowej wikliny (technika oparta na wyplataniu przedmiotów z cienkich rureczek papieru). Odbyły się także zajęcia komputerowe mające na celu zdobycie informacji potrzebnych do wyplatania jeży. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za uczestnictwo w warsztatach.

„Wakacje z biblioteką” – Wiśniowa

„Wakacje jak z bajki” – Wiązownica-Kolonia
Filia Biblioteczna w Wiązownicy-Kolonii zorganizowała dla najmłodszych czytelników wakacyjne zajęcia:

• „W ŚWIECIE DINOZAURÓW” – razem z dziećmi przenieśliśmy się do świata dinozaurów, czytaliśmy informacje na ich temat, układaliśmy „dinozaurowe” puzzle, stworzyliśmy z rolek papieru i papierowych talerzyków piękne dinozaury oraz plakat prehistorycznych gadów. Prace można podziwiać w bibliotece.
  • „CZYTAM, ZGADUJĘ I BAWIĘ SIĘ” – odbyło się wspólne czytanie na trawie, zagadki, zajęcia ruchowe, a na koniec powstały z bibuły piękne maki.
  • „WAKACYJNE ROZMAITOŚCI” – wspólne czytanie książek oraz zabawy na świeżym powietrzu były wstępem do wykonania przez uczestników własnej książeczki.

Dzieci, które miały największą frekwencję, otrzymały pamiątkę wyjątkowej zabawy w postaci dyplomów. Wakacje w bibliotece były pełne uśmiechu, dobrej zabawy i mile spędzonego czasu.

„Wakacje jak z bajki” – Wiązownica-Kolonia

12-09-2023, BPMiG w Staszowie