Z miłością mi do twarzy

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki. Dzień Zakochanych jest czasem, kiedy słowem, gestem oraz dobrym uczynkiem wyrażamy swoje uczucia tym osobom, które darzymy sympatią. Z tej okazji 30 stycznia 2024 r. staszowską bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola w Smerdynie. Podczas spotkania zastanawialiśmy się nad znaczeniem emocji w życiu każdego z nas. Rozmawialiśmy z przedszkolakami nie tylko o miłości, ale także o przyjaźni, trosce o innych, radości z przebywania z bliskimi, życzliwości, szacunku, odpowiedzialności i okazywaniu uczuć. Czytane bajki były kolejnym krokiem w literackiej podróży mającej na celu wprowadzenie małych dzieci w świat emocji. Ogromny zachwyt wśród małych milusińskich wzbudziły poszukiwania „literackich walentynek”. Czas minął nam bardzo szybko... było bardzo miło i „serduszkowo”.

Z miłością mi do twarzy

30-01-2024, Katarzyna Raczyńska