Ziemia Kielecka na pocztówkach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego

W piątek 21.04.2023 r. odbyło się spotkanie autorskie. Krzysztof Lorek i Marcin Lorek, autorzy katalogu „Ziemia Kielecka na pocztówkach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego” spotkali się ze swoimi czytelnikami w staszowskiej bibliotece. Tematem przewodnim spotkania były pocztówki związane z regionem świętokrzyskim, wydane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.
Podczas spotkania współautor książki Krzysztof Lorek zaprezentował część swojej kolekcji pocztówek z okresu od XIX wieki po 1945 r. i z czasów powojennych. Po prelekcji można było nabyć książkę wydaną przez wydawnictwo Światowid w Kielcach, w której zachowana została historia dawnej Kielecczyzny na kartkach pocztowych.

24-04-2023, BPMiG w Staszowie