„PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ PO AFRYCE” - Wakacje w Bibliotece Publicznej w Staszowie

Wakacje to czas odkrywania ciekawych lądów i zdobywania nowych przyjaźni. W bibliotece możemy podróżować do magicznych krain, nie ruszając się z miejsca, a raz poznani bohaterowie często stają się naszymi kompanami na całe życie. Wystarczy tylko otworzyć książkę i uwolnić fantazję.
Bywa, że czytając o niesamowitych przygodach książkowych bohaterów, chcielibyśmy przeżyć choćby niektóre z nich.
A gdyby tak wyruszyć rowerem w wakacyjną podróż po Afryce i przeżyć niezapomniane przygody z podróżnikiem Kazimierzem Nowakiem? Ze staszowską biblioteką wszystko jest możliwe! „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego to doskonała książka dla wszystkich małych i dużych czytaczy ciekawych świata. Warto przypomnieć, że opisana historia wydarzyła się naprawdę i to dawno temu — w czasach bez telefonów I Internetu.
W bibliotece, podczas wakacji, w każdą środę Nasi Mali i Duzi Podróżnicy wraz z Kazikiem odkrywali afrykańskie miejsca, by przeżyć niesamowite przygody! Podróż rowerem pozwala na przyjrzenie się temu, co można spotkać na swej drodze. Czasami bywało strasznie, czasami zabawnie, a czasem nostalgicznie. Podsumowaniem całości są piękne prace plastyczne, do wykonania których wystarczyła tylko odrobina wyobraźni i ogromna ilość dobrego humoru.

11-10-2021, BPMiG w Staszowie