Spotkanie z członkami Zarządu Kieleckiego Oddziału Związku Literatów Polskich

20.10.2022 r. w ramach realizacji projektu „Stacja LITERAcka – mobilny świat młodzieży” odbyło się spotkanie z Zarządem ZLP w Kielcach: panią Anną Zielińską-Brudek, panem prof. dr. Hab. Bogusławem Wiłkomirskim i panem Benedyktem Koziełem.
Pierwszym zaproszonym gościem był pan prof. dr hab. nauk biologicznych Bogusław Wiłkomirski, autor wielu podręczników do chemii dla szkół podstawowych i średnich. W czasie spotkania opowiadał on o swojej twórczości i pasjach, m.in. o podróżach po Azji Środkowej. Akcja jego ostatnio wydanych książek pt. „Diabelski kamień” i „Złota tetrada” przenosi nas do miejsc, które odwiedził, co przedstawił w trakcie prezentacji.
W trakcie spotkania autor zaprezentował tradycyjny strój uzbecki.
Drugim zaproszonym gościem była pani Anna Zielińska-Brudek, autorka czterech tomików poezji m.in. „Gorzkie owoce” i współautorka książek m.in. „Duszpasterstwo policyjne”. Pani Anna w ciekawy sposób opowiadała o swojej twórczości, a także recytowała swoje wiersze. Uczestnicy spotkania mieli także okazję wykazać się interpretacją jej wierszy.
Ostatnim zaproszonym gościem był pan Benedykt Kozieł – poeta, animator kultury, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Jego dorobek literacki to 10 tomików wierszy m.in. „W Niekurzy i gdzie indziej” oraz „W środku tajemnicy”. Na spotkaniu autor przedstawił nam wiersze ze swojego ostatnio wydanego tomiku wierszy pt. „Z obłoków z doliny”.

Spotkanie z członkami Zarządu Kieleckiego Oddziału Związku Literatów Polskich

24-10-2022, BPMiG w Staszowie