„Kto Ty jesteś Polak Mały”

W dniach 16 i 17 maja 2023 roku, w ramach projektu „Polska – Moja, Twoja, Nasza!” odbędą się zajęcia pt. „Kto Ty jesteś Polak Mały” dla uczniów klas I – III z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie. Spotkania z dziećmi to szczególna okazja, by przypomnieć najmłodszym, jak wielką wagę należy przywiązywać do polskich symboli narodowych.
„Serce roście” jak pisał Kochanowski, kiedy widzi się polską flagę czy orła białego. Symbole narodowe to wyjątkowe elementy, które wypełniają naszą przestrzeń publiczną. Godło, flaga i hymn reprezentują niepodległe państwo, jednoczą wspólnotę narodową wokół dziedzictwa i wartości, stanowią podstawę naszej tożsamości i pozostają aktualne mimo upływu czasu.
Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.

„Kto Ty jesteś Polak Mały”

05-05-2023, BPMiG w Staszowie