Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem „Jestem książką, przeczytaj mnie”. Staszowska książnica włączyła się w obchody tego święta, przypominając najmłodszym o najpiękniejszych książkach dla dzieci. Czytanie książek to niesamowita przygoda. Baśnie Hansa Christiana Andersena to elementarz literatury dla dzieci. I to dosłownie. Andersen ma w swoim repertuarze baśń na każdą literę alfabetu – od A (Anioł) do Z (Zupa z kołka od kiełbasy). Te wzruszające opowieści pokazały przedszkolakom, jak fantastyczny, barwny i ekscytujący może być świat książek! Pamiętajmy – czytajmy dzieciom, dużo i często!

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

04-04-2023, BPMiG w Staszowie