Narodowe Czytanie 2021 za nami!

Utwór Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” przypadł do gustu osobom czytającym, którzy z dużym zaangażowaniem i teatralnym zapałem czytali fragmenty sztuki. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie.
Jubileuszowa 10. edycja Narodowego Czytania odbyła się 4.09.2021 r. w plenerze przed staszowskim Ratuszem i była okazją do promocji czytelnictwa i pokazania jak ważne i piękne jest czytanie książek. Po krótkich słowach wstępu i przywitaniu gości przez dyrektor Biblioteki panią Ewę Cygan, list od prezydenta RP Andrzeja Dudy przeczytał Burmistrz Miasta i Gminy Staszów pan Leszek Kopeć. Następnie mogliśmy posłuchać fragmentów utworu „Moralność pani Dulskiej”, które przeczytali dla zgromadzonych widzów: zastępca Burmistrza pani dr Ewa Kondek, przewodniczący Rady Miejskiej pan Ireneusz Kwiecjasz, radni. Kolejne sceny sztuki interpretowali dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego pani Anna Karasińska, nauczyciele przedszkoli, członkowie DKK, panie ze Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Talent”, członek Koła Grodzkiego PTTK w Staszowie, czytelnicy oraz pracownicy Biblioteki. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa książek o życiu i twórczości Gabrieli Zapolskiej. Na naszych uczestników czekała kawa i herbata oraz domowe ciasto. Na zakończenie spotkania każdy mógł otrzymać na własnym egzemplarzu pamiątkową pieczęć przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zmierzyli się z dramatem Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.
Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

21-09-2021, BPMiG w Staszowie