„Ofiarowana. Moje życie w sekcie scjentologów”

11.10.2022 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu książki spotkali się po raz kolejny, by podzielić się wrażeniami z przeczytanej książki.
Tematem dyskusji była książka pt. „Ofiarowana. Moje życie w sekcie scjentologów” Jenna Miscavige Hill, Lisa Pulitzer.
Książka opowiada o losach bratanicy głowy kościoła scjentologicznego. To przykład wspomnień, znaczonych traumatycznym doświadczeniem pobytu w grupie traktowanej przez społeczeństwo jako inna, następnie opuszczenie tej grupy i powrotu do normalności. Autorka odtwarza „pranie mózgu”, jakiemu poddawani są wszyscy należący do sekty.
Najważniejsza w tej opowieści jest treść. Przerażająca treść. Bezradność tysięcy ludzi, którzy mimo odkrywania tajemnicy scjentologii, nie są w stanie rozbić struktur Kościoła. Sekta istnieje i nadal werbuje nowych ludzi.
Gorąco polecamy!
W spotkaniu wzięło udział 4 osoby.
Do grona naszego Klubu dołączyły dwie panie.

DKK Staszów

17-11-2022, BPMiG w Staszowie