„Prawdziwa królowa. Elżbieta II, jakiej nie znamy”

Dnia 21.03.2023 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Tematem dyskusji była książka Andrew Marr pt.: „Prawdziwa królowa. Elżbieta II, jakiej nie znamy”.
Prawdziwa Królowa to istne kompendium wiedzy na temat Elżbiety II. Autor nie skupia się jedynie na niej samej, ale także na całym jej otoczeniu oraz losach dynastii, przedstawia królową oraz to, czym się kieruje, podejmując kolejne decyzje. Następnie Marr przechodzi do dzieciństwa Elżbiety, jej edukacji oraz stosunków z rodziną. Bardzo ważna jest też historia miłosna, czyli związek młodej Elżbiety i księcia Filipa oraz losy dzieci, które były owocem jej miłości.
Jaką matką była królowa? Czy poświęciła wiele czasu dzieciom? Jakie stosunki łączyły ją z siostrą Małgorzata?
W książce znajdziecie odpowiedzi na wszystkie te pytania.
Gorąco polecamy!
W spotkaniu wzięło udział 8 osób.

DKK Staszów (2023)

03-04-2023, BPMiG w Staszowie