XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Rozpoczął się XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Hasło to zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie również uczestniczy w tej inicjatywie. W dniach 1 – 7 czerwca 2023 r. staszowska książnica będzie miejscem spotkań młodych miłośników i przyjaciół książek. W ramach głośnego czytania wybraliśmy książki, które w szczególny sposób rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i poznanie niezwykłych bohaterów, którzy są źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi, a także kształtują wyznawane w dalszym życiu wartości. Czytając dzieciom, wpływamy na jego rozwój emocjonalny, budujemy więzi międzypokoleniowe, uczymy języka, myślenia, rozwijamy pamięć i wyobraźnię. Ponadto wspólne czytanie to świetny sposób na miłe spędzanie wolnego czasu.
1 czerwca br. bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy III „a” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie. Podczas spotkania wybraliśmy się w cudowną podróż do krainy wyobraźni i uczuć. Bajkowa podróż okazała się wspaniałą i niezapomnianą przygodą i przyniosła wiele pozytywnych emocji. Bo w bibliotece fajnie jest, można czytać, poznawać świat i bawić się też! Dziękujemy za miło spędzony czas. Drodzy Uczniowie niech Wasza przyjaźń z książkami trwa jak najdłużej, a wtedy świat na pewno będzie piękny i szczęśliwy.

XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

02-06-2023, BPMiG w Staszowie