„Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci! Tegoroczne hasło brzmi „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”. Tego dnia w naszej bibliotece było radośnie, baśniowo i kolorowo... Odwiedziły nas „Słoneczka” z Przedszkola nr 8 im. Jana Christiana Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie.
Podczas spotkania dzieci wyruszyły w niezwykłą podróż do świata pełnego magii, bajkowych postaci, wspaniałych historii i szczęśliwych zakończeń. To był wyjątkowy czas – przedszkolaki wysłuchały baśni o cudownym ptaku, który zachwyca, inspiruje i leczy swoim pięknym śpiewem. Opowieść ta przedstawiona w formie historyjki obrazkowej, pomogła przedszkolakom zrozumieć, że naturalne piękno i prostota są najważniejsze, a prawdziwe bogactwo jest w człowieku, nie w rzeczach, które posiada.
Dziękujemy za miłe spotkanie.

„Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”

09-04-2024, Katarzyna Raczyńska