Spotkanie autorskie z Mają Drozd

19.03.2024 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z Mają Drozd – jest to pseudonim literacki pisarki pochodzącej z Mielca, znaną również w wirtualnym świecie jako Pisarka do szuflady.
Pani Maja z zawodu jest prawnikiem, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aktualnie pracuje jako doradca podatkowy. Jest szczęśliwą mężatką, matką dwójki nastoletnich dzieci.
Autorka zdradziła czytelnikom, że pisała, odkąd sięga pamięcią, ale do „szuflady”. Dopiero w 2022 roku ukazała się jej pierwsza powieść pod tytułem „Pomiędzy kłamstwami”, która została bardzo ciepło przyjęta i otrzymała rewelacyjne recenzje od czytelników. Ośmielona sukcesem, autorka wyciągnęła z szuflady swoją kolejną powieść i w lipcu 2023 roku ukazała się „Zwykła historia”, w której opowiada o losach młodego sportowca i dziennikarki, którzy walczą o marzenia i prawo do szczęścia.
Pani Maja odpowiadała na pytania czytelników. Można było usłyszeć o tym, co sprawiło, że zdecydowała się wyciągnąć z szuflady pierwszą powieść oraz o pracy nad tą właśnie książką. Autorka podzieliła się także tym, jak powstają jej książki od strony technicznej.
Podczas spotkania czytelnicy mogli również dowiedzieć się, co inspiruje autorkę, co lubi czytać i czy kolejna książka, jaka zostanie wydana, będzie również wyciągnięta z szuflady.
Po spotkaniu można było kupić książki autorki oraz otrzymać autograf.

Spotkanie autorskie z Mają Drozd

20-03-2024, Maria Sałata