Wernisaż malarstwa „W kobiecym stylu”

We wtorek 7 marca 2023 r. w staszowskiej książnicy odbył się wernisaż wystawy malarstwa „W kobiecym stylu”, zorganizowany wspólnie przez naszą Bibliotekę oraz Stowarzyszenie Staszowski Klub Miłośników Sztuk Pięknych. Na otwarciu wystawy obecni byli przedstawiciele władz: Burmistrz Miasta i Gminy Staszów dr Leszek Kopeć, zastępca Burmistrza dr Ewa Kondek, dyrektor Biblioteki Ewa Cygan, członkowie Stowarzyszenia na czele z prezesem panem Tadeuszem Blicharzem oraz osoby zainteresowane sztuką.
Było to wyjątkowe spotkanie ze sztuką i kulturą, podczas którego artystki zaprezentowały swoją wspaniałą twórczość. Swoje prace przedstawiły panie: Jadwiga Kotlarz, Maryla Pawlik, Marianna Kot, Ewa Blicharz, Anna Maciejewska, Dorota Sobolewska-Bielecka, Grażyna Szlęk, Ewa Machowska i Aleksandra Nasternak.
Rozmaitość form i technik przedstawionych obrazów eksponowanych na tej wystawie wzbudził podziw przybyłych na otwarcie gości. Pod adresem malarek popłynęły gratulacje i słowa uznania dla ich wielkiego talentu, a także życzenia nieustającej weny twórczej oraz wciąż nowych inspiracji.
Wystawa „W kobiecym stylu” będzie dostępna dla zwiedzających do 27 marca 2023 r. w godzinach pracy biblioteki przy ul. Szkolnej 14 w Staszowie. Serdecznie zapraszamy!

Wernisaż malarstwa „W kobiecym stylu”

09-03-2023, BPMiG w Staszowie