Wiosna w wierszach dla dzieci

Język polski ma długą i bogatą historię i odgrywa ważną rolę w kształtowaniu polskiej kultury i tożsamości narodowej.
12 marca 2024 r. w ramach obchodów XXXII Tygodnia Kultury Języka spotkaliśmy się w naszej bibliotece z uczniami klasy II „b” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. I. J. Paderewskiego w Staszowie, aby wspólne odkrywać piękno polskiej poezji dziecięcej. Poezja dostarcza dzieciom wielu wrażeń, wzruszeń i przeżyć. Staje się ważnym elementem w kształtowaniu wyobraźni i postawy twórczej najmłodszych. Wiersze, niezależnie od tego, czy są krótkie, czy długie, należą do najprzyjemniejszych lektur, jakie można znaleźć we współczesnym świecie. Czytając je na głos lub wykorzystując jako inspirację do zajęć plastycznych i artystycznych, pomagają zaszczepić w dzieciach miłość do literatury już od najmłodszych lat.
W trakcie zajęć drugoklasiści podejmowali szereg aktywności związanych z poprawnością językową. Dzieciom bardzo podobały się ciekawe zadania i odkryły, że spotkanie z poezją nie jest nudne. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i kreatywność. Nie zapominajmy, że język polski jest naszym dziedzictwem i wartością, którą należy pielęgnować i rozwijać.

Wiosna w wierszach dla dzieci

12-03-2024, Katarzyna Raczyńska