„Julia jest w Australii” oraz „Wyspa na prerii”

20.09.2023 r. odbyło się piąte w tym roku spotkanie DKK w Wiązownicy-Kolonii, w którym uczestniczyło 3 Panie. Klubowiczki omawiały dwie książki: „Julia jest w Australii” Julii Reczko i „Wyspa na prerii” Wojciecha Cejrowskiego.
Uczestniczki spotkania obie książki oceniły bardzo pozytywnie.
Powiedziały, że czytając „Julia jest w Australii” miały wrażenie, że naprawdę zwiedzały ten kraj, czuły pod nogami piasek tamtejszych plaż.
Panie były pozytywnie zaskoczone, ponieważ myślały, że książka Julii będzie tylko o tym, jaka jest Australia, a jak się okazało ta lektura to nie tylko podróże, ale i historia zmagania się z problemami emigracyjnymi.
Czytając „Wyspa na prerii”, Klubowiczki również przeniosły się w inny świat (świat Dzikiego Zachodu), inny klimat i na chwilę poczuły to co Cejrowski przeżył na własnej skórze. Dowiedziały się z tej lektury, co jest esencją prerii, do czego człowiek musi się dostosować i jak sobie radzić, aby przeżyć. Jest to książka pełna humoru (bawi do łez), lekko napisana i bardzo ładnie wydana (graficznie to majstersztyk), a jedynym jej minusem jest to, że jest zdecydowanie za krótka.
Podsumowując, obie literatury podróżnicze Klubowiczki DKK zdecydowanie polecają.

DKK Wiązownica-Kolonia

25-09-2023, Renata Skubera